Chór Stanislaum - wtorek godz. 19:00

Chór działający przy parafii Św. Stanisława Kostki we Wrocławiu zapoczątkował swoją działalność w listopadzie 2009 r. Oficjalnym rozpoczęciem pracy chóru była msza święta w intencji przyszłych chórzystów i ich rodzin 
w przeddzień święta św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. 

Swoim śpiewem ubogacał różne uroczystości, m.in. we Wrocławiu, Nysie, Górze Świętej Anny i w Grodkowie.

Aktualnie grupa chórzystów liczy 20 członków. Niektórzy wywodzą się z innych wrocławskich chórów, czy nawet innych, sąsiadujących parafii. Jednak przede wszystkim są to zwykli miłośnicy śpiewu, których łączy pragnienie wspólnej modlitwy śpiewem i chęć doskonalenia swojego warsztatu wokalnego. 

Jesteśmy zespołem śpiewającym w trzygłosie. Repertuar jaki wykonujemy w głównej mierze ukierunkowany jest na potrzeby liturgii i związanego z nią roku liturgicznego. Zaczynając od chorału gregoriańskiego, kolęd, śpiewów okresu zwykłego, pieśni pasyjnych, wielkanocnych i maryjnych a kończąc na częściach stałych mszy świętej. 
   
   
Dyrygent zespołu mgr Wojciech Kruk
Dyrygentem chóru a zarazem organistą w kościele parafialnym jest Wojciech Krukpochodzi z Milicza. W parafii pw. św. Andrzeja Boboli rozwijał zainteresowania muzyką kościelną w chórze parafialnym Laudate Dominum pod dyrekcją Sławomira Morawskiego.W 2004 r. ukończył Studium Organistowskie we Wrocławiu. Przez wiele lat należał do Chóru Uniwersytetu Wrocławskiego "GAUDIUM" pod dyrekcją prof. Alana Urbanka, gdzie przez dwa lata był członkiem zarządu. W 2011 r. ukończył Akademie Muzyczną we Wrocławiu z tytułem licencjata, w klasie dra Tomasza Głuchowskiego. Funkcję organisty pełnił w: par. pw. Zesłania Ducha Św. w Sosnowcu, par. pw. św. Brata Alberta w Rybniku, w latach 2006-2011 w par. pw. NMP Matki Kościoła we Wrocławiu. Od 2013 r. jest organistą w parafii pw. Św. Stanisława Kostki we Wrocławiu oraz dyrygentem chóru "Stanislaum".

Przed chórem parafialnym stają co raz to większe wyzwania: piękna liturgia, śpiew, pomoc w modlitwie pozostałym wiernym. Aby to wszystko miało miejsce potrzebujemy ciągłego rozwoju. Potrzebujemy CIEBIE! Jeśli tylko chciałabyś, bądź chciałbyś zmienić trochę swoje życie, spędzać część swego wolnego czasu we wspólnocie, podzielić się sobą tak aby inni mogli dogłębnie przeżywać bezgraniczne spotkanie z Bogiem, to zapraszamy Cię na próbę chóru, która odbywa się co tydzień we wtorek o godzinie 19:00 w salce w dolnym kościele. Zapewniamy przemiłą atmosferę i dużą dawkę śpiewania. Przyjdź, spróbuj i nie przejmuj się tym, że wydaje Ci się, że nie umiesz śpiewać, bo przecież kto śpiewa dwa razy się modli…  
Kreator stron www - szybka strona internetowa