OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU
10.12.2017 r.

 

 

1.   Wyrazem adwentowego czuwania są Roraty, na które zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież ale także dorosłych. Roraty odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum roraty są forma przygotowania do przyjęcia sakramentów.

2.   Dziś, tradycyjnie jak co roku, w całej Polsce zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórkę przeprowadzi nasz Parafialny Zespół Caritas.

3.   W przyszłą niedzielę czyli trzecią adwentu rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje które potrwają do wtorku włącznie. Szczegółowy plan podamy za tydzień.

4.   Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Również jutro (poniedziałek) można składać ofiary w kancelarii w godzinach od 8.00 do 10.00
i od 16.30 do 17.30

5.   Osoby, które nie mają jeszcze opłatków mogą zaopatrzyć się w nie w zakrystii.

6.   W Adwencie Parafialny Zespół Caritas organizuje świąteczną zbiórkę żywności. Przy figurze Matki Bożej można składać dary w postaci żywności trwałej oraz środki higieniczne.

7.   Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza świece wigilijne,
w cenie: 6 zł. i 14 złotych

8.   Po mszy św. do nabycia prasa katolicka. Gość Niedzielny i Niedziela. Dostępny jest najnowszy nr diecezjalnego czasopisma „Nowe Życie. Dobrowolną ofiarę prosimy składać do skarbony z tyłu kościoła.